Ech Mazury, Mazury, Mazury...

kanał-Jegliński.jpg

Kwiecień 2014
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
WARTO PRZECZYTAĆ
Śniardwy - Batymetria

niardwy.jpg

Kontakt: mazurskidomek@onet.eu

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 25108
  • Dzisiaj wizyt: 4

Sezon żeglarski 2014 rozpoczęty!

Zobaczcie jaką ciekawą wiadomość znalazłem:)

Sezon żeglarski na Mazurach rozpoczął się w tym roku szybciej niż w latach poprzednich: pierwsi żeglarze już pływają po jeziorach, a statki żeglugi mazurskiej za tydzień wyruszą w pierwsze rejsy. W poprzednich latach sezon żeglarski rozpoczynał się w maju. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej (RZGW) w Warszawie, który administruje mazurskimi jeziorami, rozpoczął już znakowanie szlaków wodnych.  Na liczącym 170 km szlaku mazurskich jezior od Węgorzewa po Pisz zostanie ustawionych 400 znaków pływających i 50 brzegowych, które zdjęto przed zimą. Mimo że dotąd ich nie było, żeglarze z całej Polski na własną odpowiedzialność już od 3 tygodni wypływają w rejsy.

Jeszcze przed Wielkanocą rejsy z Mikołajek i Giżycka, a chwilę później z Rucianego-Nidy uruchomi największy i najstarszy przewoźnik po jeziorach – Żegluga Mazurska. Istnieje ona od ponad 50 lat, ma 10 statków turystycznych, które w sumie mogą zabrać na pokład 1100 pasażerów. W ubiegłym roku Żegluga przewiozła po jeziorach 140 tys. osób.

Ceny wynajmu jachtów i biletów na rejsy statkami po jeziorach od lat są niezmienne: za rejs statkiem z Giżycka do Mikołajek i z powrotem dorosła osoba zapłaci 100 zł (rejs w jedną stronę trwa 3 godz. – PAP). Za łodzie płaci się w zależności od ich wyposażenia i wielkości, jacht można już znaleźć za 200-300 zł za dobę.

Jeszcze przed sezonem turystycznym, który dotąd rozpoczynał się na Mazurach w maju, zjadą też turyści „stacjonarni”, tzn. tacy, których głównym celem pobytu w regionie nie jest żeglowanie, a inny rodzaj odpoczynku: zwiedzanie, jazda rowerem, czy rejsy statkami. Marcin Kędzierski z Informacji Turystycznej w Giżycku przyznał PAP, że niektóre mazurskie hotele mają już 100-proc. rezerwacji na Wielkanoc.

Mimo że sezon turystyczny de facto już się na Mazurach rozpoczął, to uroczyste jego otwarcie połączone z paradą jednostek pływających odbędzie się 2 maja w Giżycku. (z serwisu PAP) 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>