Ech Mazury, Mazury, Mazury...

kanał-Jegliński.jpg

Czerwiec 2014
P W Ś C P S N
« maj   sie »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
WARTO PRZECZYTAĆ
Śniardwy - Batymetria

niardwy.jpg

Kontakt: mazurskidomek@onet.eu

Statystyki
  • Wszystkich wizyt: 25108
  • Dzisiaj wizyt: 4

Mazury…przepiękna to kraina…

Jak pisał wieszcz „Mazury przepiękna to kraina, szczodrze obdarowana przez naturę. kraina przypominająca Finlandię, ale bardzie odpowiednia do uprawiania turystyki pieszej i zmotoryzowanej, a przede wszystkim sportów wodnych, wypoczynku w ciszy, na łonie przyrody, o czym tak marzy mieszkaniec wielkich aglomeracji. Kraina bardziej odpowiednia niż Finlandia, bo leżąca okrągły tysiąc kilometrów dalej na południe, mająca łagodniejszy klimat, a więc znacznie wcześniejszą wiosnę, cieplejsze lato, wyższą temperaturę wody w jeziorach, dłuższą jesień i łagodniejsza zimę”.

Powyższym cytatem z przewodnika „Giżycko z okolice” z roku 1979, rozpoczynam  nowy cykl poświęcony opisowi Mazur sprzed roku 1979. Naprawdę opisy powodują uśmiech na ustach, a szczególnie dotyczące roli przemysłu na tych ziemiach:)

2 Odpowiedzi na Mazury…przepiękna to kraina…

  • ~Rafał mówi:

    Ciekawe porównanie do Finlandii, niestety nigdy tam nie byłem, ale słyszałem, że mają dużo czystszą wodę w jeziorach no i jest ich o wiele więcej niż na Mazurach. Ciekaw jestem jak Mazury wypadają porównując ruch turystyczny. Finlandia kojarzy się z chłodem, chociaż Mazury to też biegun zimna.

    • Zakochany w Mazurach mówi:

      Oj tam od razu biegun zimna:) także nie byłem w Finlandii, ale kolega tam wedkuje mega okazy łowi:) pozdrawiam Wojtek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>